19 Mayıs 2016 Gençlik Haftası mücadeleli yarışmalarla kutlandı.
19 Mayıs 2016 Gençlik Haftası mücadeleli yarışmalarla kutlandı.
19 Mayıs 2016 Perşembe günü saat 9:30’da İpsala Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ersin KANAR tarafından Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde Çelenk Sunumu gerçekleştirildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin ardından buradaki 19 Mayıs Kutlama töreni sona erdi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kapsayan Gençlik Haftası çerçevesinde 17 ve 19 Mayıs 2016 tarihleri arasında;
Erkek ve kız öğrenciler arasında kros yarışması, erkek futbol turnuvası, kız futsal maçı, lise öğrencileri arası satranç turnuvası, liseler arası erkek futbol turnuvası, erkek ve kız öğrenciler arası masa tenisi, liseler arası slalom yarışması erkek ve kız lise öğrencileri arası 4x100 bayrak yarışı, erkek ve kız liseler arası voleybol turnuvası, düzenlendi.
Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere 19 Mayıs 2016 Perşembe günü saat 15:00’da İpsala Kapalı Spor Salonunda ödül töreni gerçekleştirildi.
Ödül törenine İpsala İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Mehmet ENGİN, İpsala Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ersin KANAR, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.
Ödül töreninde İpsala Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Alihan YILDIRIM “ O GELİYOR” adlı şiiri okurken İpsala Anadolu Lisesi ve Şehit Er Mustafa Aydın Çok Programlı Anadolu Lisesi halk oyunları ekibinin gösterileri düzenlendi.
Yarışmaya giren öğrencilere ödül ve kupalarını İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Mehmet ENGİN, İpsala Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ersin KANAR ve İpsala Anadolu lisesi Müdürü Erdem MISIRLI verdi.
19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü İpsala Anadolu İmam Hatip Lisesi önünde saat 17:00’de başladı. Gençlik Yürüyüşüne İpsala İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Mehmet ENGİN, İpsala Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ersin KANAR, İpsala Emniyet Müdürü Hüseyin Caner AKSUNGUR, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler katıldı. Cumhuriyet meydanında son bulan yürüyüş saygı duruşunda bulunulmasının ardından Şehit Er Mustafa Aydın Çok Programlı Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Yılmaz KANAR’ın İstiklal Marşını söyletmesi ile 2016 yılı 19 Mayıs kutlama etkinlikleri sona erdi.
Fotoğraflar için tıklayınız...
Yarışmada dereceye giren öğrenciler ise şöyle oluştu:
Birinciler
Şiir dalında İpsala Anadolu Lisesi öğrencilerinden İrem ÇAĞAN
Kompozisyon dalına Ş.E.M.A.Ç.P.L. Anadolu Lisesi öğrencilerinden Şerife KÜÇÜK TEMEL
Resim dalında İpsala Anadolu Lisesi öğrencilerinden Ebubekir VURÇELİK
Erkek kros yarışmalarında Volkan ŞENOL
Kız Kros Yarışmalarında Damla FIÇICI
Erkek futbol turnuvası şampiyonu İpsala Anadolu Lisesi
Kız futsal şampiyonu İpsala Anadolu lisesi
Erkek masa tenisinde İpsala Anadolu lisesi öğrencilerinden Abdülaziz SAV
Kız masa tenisinde İpsala Anadolu lisesi öğrencilerinden Gamze DEVÜK
Basketbol Slalom’da Ş.E.M.A.Ç.P.L. Anadolu Lisesi
4x100 bayrak yarışına Ş.E.M.A.Ç.P.L. Anadolu Lisesi
Erkekler voleybolda Ş.E.M.A.Ç.P.L. Anadolu Lisesi
Kız voleybolda İpsala Anadolu lisesi
Satranç turnuvasında İpsala Anadolu lisesi öğrencilerinden Aytunç KAYA
İkinciler
Şiir dalında İpsala Anadolu Lisesi öğrencilerinden Lütfiye DAĞ
Kompozisyon dalına İpsala Anadolu Lisesi öğrencilerinden
Resim dalında İpsala Anadolu Lisesi öğrencilerinden Beste KURT
Erkek kros yarışmalarında Ramazan İŞÇİ
Kız Kros Yarışmalarında Nebibe KARATABAN
Erkek futbol turnuvası şampiyonu Ş.E.M.A.Ç.P.L. Anadolu Lisesi
Kız futsal şampiyonu Ş.E.M.A.Ç.P.L. Anadolu Lisesi
Erkek masa tenisinde İpsala Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Sercan GÜNDOĞDU
Kız masa tenisinde İpsala Anadolu Lisesi öğrencilerinden Elif KARAGÖL
Basketbol Slalom’da İpsala Anadolu Lisesi
4x100 bayrak yarışına İpsala Anadolu Lisesi
Erkekler voleybolda İpsala Anadolu Lisesi
Kız voleybolda İpsala Anadolu İmam Hatip lisesi
Satranç turnuvasında İpsala Anadolu Lisesi öğrencilerinden Doğukan FİLİZ
Üçüncüler
Şiir dalında İpsala Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Büşra DALKILIÇ
Kompozisyon dalına Ş.E.M.A.Ç.P.L. Anadolu Lisesi öğrencilerinden Mihriban ÇAĞAN
Resim dalında İpsala Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Anıl İŞÇİ
Erkek kros yarışmalarında Özkan SAVCI
Kız Kros Yarışmalarında Esra GÖZE
Erkek futbol turnuvası şampiyonu İpsala Anadolu İmam Hatip Lisesi
Erkek masa tenisinde İpsala Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Erol BAYRAKTAR
Kız masa tenisinde İpsala Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Çiğdem DURMUŞ
Basketbol Slalom’da İpsala Anadolu İmam Hatip lisesi
4x100 bayrak yarışına İpsala Anadolu İmam Hatip Lisesi
Erkekler voleybolda İpsala Anadolu İmam Hatip Lisesi
Satranç turnuvasında Ş.E.M.A.Ç.P.L. Anadolu Lisesi öğrencilerinden Emre SÜDÜTEMİZ